Market Nieuws
Omzet T. Rowe Price stijgt in derde kwartaal met 5,9% terwijl uitstroom oploopt tot $28,3 miljard

T. Rowe Price (TROW ) T. Rowe Price Group rapporteerde op 29 oktober 2026 een netto-omzet van $2.004,9 miljoen over het derde kwartaal van 2026. Dat is een stijging van 5,9% ten opzichte van de $1.893,5 miljoen in hetzelfde kwartaal een jaar eerder en 5,1% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2026, volgens het resultatenbericht van het bedrijf. De vermogensbeheerder uit Baltimore rapporteerde een verwaterde winst per aandeel van $2,79, tegenover $2,87 in het derde kwartaal van 2025, en een aangepaste verwaterde winst per aandeel van $2,86, tegenover $2,81 een jaar eerder. De nettowinst toerekenbaar aan T. Rowe Price Group bedroeg $612,3 miljoen, een daling van 5,2% ten opzichte van de $646,1 miljoen in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
Het beheerd vermogen bedroeg aan het einde van het kwartaal $1.862,7 miljard: 5,4% meer dan een jaar eerder en 1,6% minder dan op 30 juni 2026. De netto-uitstroom van cliëntgelden kwam uit op $28,3 miljard. Het gemiddelde beheerde vermogen bedroeg $1.887,2 miljard, een stijging van 9,5% ten opzichte van de $1.723,0 miljard in het derde kwartaal van 2025.
‘We blijven onze activiteiten op het gebied van ETF’s, SMA’s en modelportefeuilles uitbreiden. Zo brengen we onze expertise in actief beleggen met een breder aanbod aan portefeuilleoplossingen bij meer cliënten,’ aldus Rob Sharps, voorzitter en algemeen directeur.
Beheerd vermogen en cliëntstromen
Het beheerd vermogen daalde in het kwartaal met $30,7 miljard. Dit weerspiegelde een netto-uitstroom van kasmiddelen van $28,3 miljard en een netto-effect van marktwaardedaling en inkomsten van $2,4 miljard. Uit aandelenportefeuilles stroomde netto $25,6 miljard weg en uit multi-assetportefeuilles $7,6 miljard. Vastrentende beleggingen, waaronder geldmarktbeleggingen, noteerden daarentegen een netto-instroom van $3,4 miljard en alternatieve beleggingen een netto-instroom van $1,5 miljard. Dat laatste bedrag omvat $1,2 miljard aan uitkeringen die door beheerders werden geïnitieerd. Aan het einde van het kwartaal bedroeg het beheerde vermogen $896,3 miljard in aandelen, $221,8 miljard in vastrentende beleggingen, $680,6 miljard in multi-assetbeleggingen en $64,0 miljard in alternatieve beleggingen.
Uit het supplement bij het resultatenbericht van het bedrijf blijkt dat institutionele cliënten in het kwartaal verantwoordelijk waren voor een netto-uitstroom van $18,8 miljard en particuliere cliënten voor een netto-uitstroom van $9,5 miljard. Amerikaanse cliënten haalden per saldo $28,6 miljard weg, terwijl cliënten in de regio’s APAC, EMEA en Canada samen per saldo $0,3 miljard inbrachten. De netto-instroom voor het bedrijf als geheel bedroeg in het derde kwartaal van 2025 -$7,9 miljard, in het vierde kwartaal -$25,5 miljard, in het eerste kwartaal van 2026 -$13,7 miljard en in het tweede kwartaal -$6,5 miljard.
Uit portefeuilles met een streefdatum stroomde in het kwartaal netto $6,5 miljard weg, waaronder een grote terugbetaling vanuit een toegezegd-bijdrageregeling. Aan het einde van het kwartaal bedroeg het vermogen in portefeuilles met een streefdatum $614 miljard, het vermogen in Amerikaanse toegezegd-bijdrageregelingen $842 miljard en het totale pensioenvermogen 64% van het totale beheerde vermogen van het bedrijf. Het vermogen in alternatieve beleggingen bestond uit $27 miljard aan private-marktbeleggingen, $23 miljard aan collateralized loan obligations en $14 miljard aan liquide strategieën. Daarnaast waren er $19,0 miljard aan niet-gefinancierde kapitaalverplichtingen waarover geen vergoedingen worden verdiend, tegenover $21,6 miljard op 31 december 2025.
Het vermogen onder administratie bedroeg op 30 september 2026 $346 miljard. Daarvan beheerde het bedrijf zelf $186 miljard, verspreid over meer dan 9.000 Amerikaanse pensioenregelingen en meer dan 2,4 miljoen deelnemers.
Omzet, kosten en rendement voor aandeelhouders
De vergoedingen voor beleggingsadvies stegen met 5,8% tot $1.796,4 miljoen. Dit bedrag bestond uit $1.047,4 miljoen aan vergoedingen voor aandelenbeleggingen, $118,7 miljoen voor vastrentende beleggingen, $537,6 miljoen voor multi-assetbeleggingen en $92,7 miljoen voor alternatieve beleggingen. De prestatieafhankelijke adviesvergoedingen bedroegen $7,3 miljoen. Het geannualiseerde effectieve tarief voor beleggingsadvies, exclusief prestatieafhankelijke vergoedingen, bedroeg 37,8 basispunten, tegenover 39,1 basispunten in het derde kwartaal van 2025 en 38,1 basispunten in het tweede kwartaal van 2026. Het bedrijf schreef de daling toe aan cliëntstromen en overdrachten, waardoor de samenstelling van het beheerde vermogen verschoof naar producten en beleggingscategorieën met lagere vergoedingen. De waardestijging op de aandelenmarkten compenseerde dit gedeeltelijk.
De inkomsten uit kapitaalallocatie bedroegen $59,9 miljoen, tegenover $42,0 miljoen een jaar eerder. Daarin was een mutatie van $63,1 miljoen in de opgebouwde carried interest inbegrepen, die volgens het resultatenbericht voornamelijk verband hield met het recent gelanceerde durfkapitaalfonds van het bedrijf voor ondernemingen in een latere groeifase. De administratieve, distributie-, service- en overige vergoedingen daalden met $5,1 miljoen tot $141,3 miljoen. Volgens het bedrijf kwam die daling voornamelijk door lagere vergoedingen voor het bijhouden van effectenregisters en diensten van transferagenten.
De bedrijfskosten bedroegen $1.235,1 miljoen: 1,2% minder dan in het derde kwartaal van 2025 en 9,6% minder dan in het tweede kwartaal van 2026. De aangepaste bedrijfskosten stegen op jaarbasis met 5,8% tot $1.200,1 miljoen. De belonings-, personeels- en aanverwante kosten bedroegen $664,7 miljoen, een stijging van $32,2 miljoen ten opzichte van een jaar eerder. Dit kwam door een hogere tussentijdse reservering voor bonussen en hogere kosten voor langetermijnbeloningen; lagere salarissen en kosten voor tijdelijk personeel compenseerden dit gedeeltelijk. De marktgerelateerde mutatie in de verplichtingen voor uitgestelde beloningen bedroeg $1,5 miljoen, tegenover $50,8 miljoen in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. In het kwartaal werd een herstructureringslast van $4,0 miljoen geboekt in het kader van het eerder aangekondigde programma voor kostenbeheersing van het bedrijf. De technologie-, huisvestings- en facilitaire kosten bedroegen $205,1 miljoen; hierin was de terugboeking verwerkt van ongeveer $10 miljoen aan opgebouwde technologiegerelateerde kosten. Op 30 september 2026 had het bedrijf 7.640 medewerkers in dienst, 2,4% minder dan de 7.830 van een jaar eerder.
De niet-operationele baten bedroegen $17,6 miljoen, tegenover $238,4 miljoen in het derde kwartaal van 2025. De aangepaste niet-operationele baten kwamen uit op $18,0 miljoen. De onderneming schreef de lagere beleggingswinsten voornamelijk toe aan verliezen op vastrentende beleggingen als gevolg van stijgende rentevoeten. Die verliezen waren groter dan de hogere dividenden op kasequivalenten en andere vastrentende beleggingen. Het effectieve inkomstenbelastingtarief bedroeg tot nu toe dit jaar 23,7%. De onderneming schat dat het effectieve belastingtarief over heel 2026 tussen 23,5% en 25,5% zal liggen, zowel volgens U.S. GAAP als op aangepaste basis.
De onderneming keerde in het derde kwartaal $285 miljoen aan dividend uit aan aandeelhouders, oftewel $1,30 per aandeel. In de afgelopen 12 maanden bedroegen de dividenduitkeringen in totaal $1.142 miljoen en de aandeleninkopen $638 miljoen. Op 30 september 2026 beschikte de onderneming over $3.774,3 miljoen aan geldmiddelen en kasequivalenten en $1.151,7 miljoen aan discretionaire beleggingen.
De ETF-activiteiten van de onderneming hadden aan het einde van het kwartaal $33,8 miljard aan beheerd vermogen, met een netto-instroom van $11 miljard sinds het begin van het jaar, waarvan $3,8 miljard in het derde kwartaal. Op 30 september 2026 bestond het aanbod uit 39 ETF’s, waaronder zes die in het kwartaal waren gelanceerd; 11 van de 39 hadden meer dan $1 miljard aan beheerd vermogen. Op basis van gegevens van Strategic Insight Simfund tot en met 30 september 2026 noemt de bijlage T. Rowe Price de op 13 na grootste actieve ETF-beheerder.
De gerapporteerde resultaten zijn niet gecontroleerd. De onderneming verwacht haar Form 10-Q over het derde kwartaal later op 29 oktober 2026 in te dienen bij de U.S. Securities and Exchange Commission. Het management besprak de resultaten tijdens een webcast van 8.00 tot 8.45 uur Eastern Time. Sharps, financieel directeur Jen Dardis en hoofd wereldwijde distributie Dee Sawyer verzorgden de presentatie; Eric Veiel, president, medehoofd van de wereldwijde beleggingsactiviteiten en beleggingsdirecteur, nam deel aan de vragenronde. De webcast is terug te kijken op de website voor beleggersrelaties van de onderneming.












